MARKA ÖYKÜSÜ

Bazen bir an her şeyi değiştirir. İşte o anlara şahit olan, dünyaya bir başka bakan bir karşılaşmanın öyküsü Zett. Üniversitenin son yıllarında şehirden son derece sıkılmış olan bir arkadaş grubu 2000’lerin başında Woodstock ruhunu yaşamak için bir orman yürüyüşüne çıkarlar. Bu yürüyüş esnasında yürüyüz yolundan çıkıp kendi yollarını bulmaya karar verirler. Sonrasında bir arada olmanın enerjisini atölyecilik ve mimarlık becerileriyle birleştirirler ve ateşin etrafında harika bir yaşam alanına dönüştürürler. Doğadaki ham malzemelerin gücüne daha o günden inanıp bir sene sonrasında, bu güzel anının da verdiği yaratıcı güçle Zett, 2001’de; agresif mizacı ve kendi yolunu bulma düsturuyla kurulmuş, kısa sürede de bir dünya markası olma yolunda cüretkar adımlarını sektörde duyurmaya başlamıştır.

HAKKIMIZDA

Birlikteliğin ve yaratıcılığın mükemmel bir sentezi olarak doğan Zett, yenilikçi ve agresif tasarımlarıyla kalıpların dışına çıkmak isteyen herkes için yepyeni bir yaşam alanı mimarına dönüşmüştür. 2001 yılı itibariyle doğadan ve dünyadan biriktirdiği insight’larını tasarımlarına taşıyan Zett, 2010 yılında Zett Collection markasıyla da villa, otel, restourant, iç ve dış mekan tasarımı, okul, mimarlık ve mühendislik projelerinde geliştirdiği güçlü alt yapı ve koordinasyon yeteneğini seri üretime entegre ederek hem yurt içi pazarında hem de yurt dışı pazarında son derece büyük bir ilgi toplamıştır.

Bugün halen daha içerisinde; yaşam alanı projelerinden mobilyaya, tamamlayıcı ürünlerden sanatsal objelere kadar birçok tasarımda; sanatsal kaygısını, tasarım çizgisini ve özgün anlayışını korumakta ve bu anlayışını 25 ülkede misafirlerinin beğenisine sunmaktadır.